Aké sú výhody bezpečnostných dverí?

by spravca

Odhaľte, čím sa líšia bezpečnostné dvere od iných typov dverí, čo je pre ne špecifické a do akých kategórií sa členia. Pozornosť budeme v našom článku zároveň venovať aj praktickým vchodovým dverám a maximálne efektívnym eurooknám.

Dvere, ktoré ochránia vašich blízkych aj váš majetok

Hlavným účelom bezpečnostných dverí je v prvom rade ochrana nehnuteľnosti pred potenciálnymi vlamačmi. Stabilné bezpečnostné dvere sa preto štandardne vyrábajú v súlade s aktuálnymi bezpečnostnými normami z pevných a odolných materiálov. Vzhľadom k tomu, že sú v nich zabudované viaceré bezpečnostné prvky, síce nepatria k najlacnejším typom dverí, na druhej strane sa vám však za vašu finančnú investíciu odvďačia výnimočnou kvalitou a dlhodobou životnosťou. Ich súčasťou je tak uzamykací bod do podlahy, ako aj prepracovaný uzamykací systém umožňujúci plynulé uzamknutie dverí prostredníctvom jediného otočenia kľúčom. V dnešnej dobe sú s ohľadom na spĺňanie platných noriem bezpečnostné dvere dostupné vo viacerých triedach bezpečnosti, pričom najčastejšie sa stretávame s bezpečnostnými dverami triedy 2 a 3.

Dvere a okná podľa vašich predstáv

Nielen bezpečnostnú funkciu plnia zároveň tiež vchodové dvere, pri ktorých sa však súčasne berie ohľad aj na ďalšie kritériá, ako je napríklad ich farba, presklenie či celkový estetický súlad dverí so zvyškom domácnosti. Odlišný typ vchodových dverí je preto odporúčaný pre domovy ladené do rustikálneho štýlu a inými vchodovými dverami by sa zas mali vyznačovať rodinné domy zariadené v čo najmodernejšom duchu. Predovšetkým počas zimných mesiacov slúžia zároveň ako tepelná izolácia vnútorných priestorov pred vonkajšími vplyvmi a v prípade záujmu sa dajú vytvoriť aj na zákazku.

Tou sa zaoberá napríklad slovenská spoločnosť Stolárstvo u Kunaja, ktorej ďalšiu oblasť pôsobenia predstavuje výroba eurookien, ktoré sa vyznačujú cenovou dostupnosťou a zároveň patria k tým najlepším, ktoré na našom trhu nájdete. Záleží pritom len od vašej preferencie a architektonického štýlu vášho domova, či si zvolíte ekologicky založené drevené eurookná s výbornými tepelnoizolačnými charakteristikami alebo dáte naopak prednosť drevohliníkovým eurooknám s výrazným presklením a predĺženou životnosťou.

You may also like