Nespokojnosť s vchodovými dverami? Vymeňte ich

by spravca

Ste už nejakú tu dobu nespokojný s vašimi vchodovými dverami, ktoré neplnia to, čo majú? Pravdepodobne zlyhala kvalita alebo už svoje na tomto svete odslúžili. Je na mieste rozmýšľať nad tým, že ich čo najskôr vymeníte.

Výber je prísnejší ako v prípade interiérových

Vchodové dvere nie sú len hranicou medzi našou domácnosťou a okolitým svetom, no musia spĺňať aj základné vlastnosti a kritériá dizajnu. Keďže sa na ne pozerajú aj okoloidúci ľudia, ani farba a vzhľad v tomto smere nie sú nepodstatné.

Základným rozhodujúcim faktorom všetkého bude najmä materiál, z ktorého si dvere dáte vyrobiť. Na výber je hliník, plast a drevo, ktoré sa v mnohých veciach odlišujú. Riešením sú aj ich rôzne kombinácie, ktoré sa v poslednej dobe tešia veľkej obľube. Je preto na mieste zistiť si rozdiely a dôkladne zvážiť, čo naozaj chcete. Ak nemáte veľký finančný rozpočet a stačia vám základné vlastnosti, ktoré splnia vaše očakávania, v tom prípade budú tým najlepším riešením plastové vchodové dvere. Plast je aj dnes stále jednotkou na trhu, za čo nemôže len kritérium plastové okná cena, ale aj ich dobrá kvalita. Vďaka rôznym zlepšeniam vám pokojne vydržia aj 50 rokov.

Pri výbere dverí treba myslieť aj na rozmery, pretože otvoriť sa musia dať minimálne na šírku 800 mm, no ani to niekedy nie je postačujúce. Väčší otvor oceníte napríklad pri sťahovaní alebo vchádzaní s kočíkom. Všetko potrebné si premyslite už na začiatku, aby nedošlo k zbytočným problémom. Kvalitné vchodové dvere by vás mali dokonale ochrániť aj pre poveternostnými podmienkami a rôznymi výkyvmi počasia, na ktoré si už pomaly, ale isto zvykáme. V žiadnom prípade by nemali prepustiť chlad, zrážky a ani hluk z vonkajšieho prostredia. Rovnako to je v prípade neželaných návštevníkov a požiaru, pre ktorým sa dá chrániť lepšie, ako hocikedy predtým.

Výsledná kvalita dverí nezávisí len od samotného materiálu, ale aj počtu skiel, doplnkov, osadenia a v neposlednom rade od kvality vyhotovenia. Práve výrobca je často základom toho, či budete s dverami spokojný a po akú dlhú dobu. V tomto smere sa s výberom veľmi neuponáhľajte, ale pozrite si viacero ponúk, ktoré sú na trhu. Vďaka ich porovnávaniu dospejete k najlepšiemu možnému riešeniu a výsledkom bude spokojnosť.

Pozor si dajte na cenu

Cena je rozhodujúcim faktorom u viacerých ľudí, no treba zvážiť, či je opodstatnená. Je možné, že nájdete ponuku za neuveriteľne prijateľnú cenu,  no takúto kúpu je dobré si niekoľkokrát premyslieť. Pomôžu najmä odporúčania zákazníkov, ktorí majú s výrobcom, či predajcom skúsenosti. Aj keď vchodové dvere plastové sú o niečo lacnejšie, ako tie z iných materiálov, nenechajte sa oklamať. Nedostatočná kvalita by sa mohla preukázať po krátkom čase, čo by vás stálo ďalšie financie navyše.