Doplnky do auta, ktoré vám pomôžu udržať poriadok

Doplnky do auta, ktoré vám pomôžu udržať poriadok

by spravca

Udržiavanie poriadku v aute môže byť náročné, a to najmä ak sa v aute vozí celá rodina vrátane malých detí. Poriadok nie je len o čistote, ale tiež o organizácii uložených vecí, príslušenstva či batožiny. Našťastie existuje veľa doplnkov, ktoré vám pomôžu udržať vaše auto čisté a usporiadané.

Organizéry batožinového priestoru

Batožinový priestor je z hľadiska udržiavania poriadku kritickým miestom. Často v ňom nájdete aj to, o čom ste netušili, že vlastníte. A naopak nikdy nenájdete to, čo práve potrebujete. Organizéry batožinového priestoru vám pomôžu rozdeliť priestor na menšie časti, vďaka čomu budete môcť ľahšie uložiť a nájsť svoje veci. Existuje veľa rôznych typov organizérov batožinového priestoru od jednoduchých sieťok po komplexné systémy s priehradkami a zásuvkami. Vďaka priečinkom v zime rýchlo nájdete snehové reťaze alebo manometer, keď nemáte vo vozidle snímač tlaku pneumatík.

Držiaky na nápoje

Držiaky na nápoje zabránia tomu, aby sa vám nápoje v aute vyliali. Existuje veľa typov držiakov na nápoje, takže si môžete vybrať ten, ktorý najlepšie vyhovuje vašim potrebám. Niektoré držiaky sa montujú na palubnú dosku, zatiaľ čo iné sa upevňujú na ventilačné otvory alebo do konzoly medzi sedadlami.

Organizéry na sedadlá

Organizéry na sedadlá vám pomôžu udržať poriadok na sedadlách a zabránia tomu, aby sa drobné veci povaľovali na podlahe alebo ste ich museli dlho hľadať. Organizéry zavesené na sedadle sú tiež veľmi užitočné pre rodiny s deťmi – uložíte do nich hračky či potreby pre starostlivosť o dieťa. Vybrať si môžete jednoduché vrecúška a tiež celé systémy s priečinkami a vreckami. Všimnite si označenie organizérov ako študujete označenie pneumatík, aby ste zistili veľkosť a počet odkladacích priečinkov.

Pomôcky na udržanie čistoty

V aute by ste mali mať umiestnený odpadkový kôš. Malý kôš nezaberie veľa miesta a poslúži na vyhodenie kúska čokolády, žuvačky a malých papierikov. Niektoré koše sa dajú pripevniť na dvierka a palubnú dosku, iné sú samo stojace a veľmi praktické sú skladacie koše so suchým zipsom, ktorý sa pripne na koberček na podlahe auta.

Ak nechcete vozidlo stále vysávať, kúpte si gumené koberčeky pod všetky sedadlá. Po nanesení nečistôt do auta sa dajú rýchlo vyprášiť alebo prepláchnuť vodou. Keď sa predsa len koberce alebo sedačky ušpinia, majte po ruke auto vysávač. Niektoré vysávače sa nabíjajú, iné sú na batérie alebo na pripojenie do zásuvky zapaľovača.

Tipy na udržiavanie poriadku v aute

Základom je pravidelné vysávanie, ktoré bráni rozptylu prachu. Nezabudnite na občasné utretie palubnej dosky. Na tento účel dobre poslúžia špeciálne vlhčené utierky na plast. Určte si aspoň jeden deň do mesiaca na upratanie vozidla. Počas jazdy udržujte jedlo a nápoje v uzavretých nádobách. Naučte svoju rodinu, aby si auto cenili tak ako vy. Dobre udržiavaný interiér vozidla spríjemní jazdu a nerozptyľuje pozornosť.

Autor: Gabriela Kudláčová

 

You may also like