Máte starý rebrík? Určite ho nezahadzujte

by spravca

Ani starý rebrík nemusí byť určený na vyhodenie, ale dá sa použiť ako krásny doplnok do záhrady, na balkón alebo terasu. Hoci možno vyzerá nevkusne, po malých úpravách sa z neho môže stať napríklad polička na kvety, ktorú vám bude každý závidieť.

Ako na to?

Staré rebríky sa dnes už v domácnostiach nepoužívajú a kým niektorí ľudia ich veselo zničia, iní v nich vidia potenciál na skrášlenie. Možno sa pri pohľade na ten váš starý rebrík, ktorý má už čo to za sebou zasmejete, no po menších zmenách vám dokonale zútulnia záhradu alebo balkón v paneláku. Čo sa týka práce, nejde vôbec o zložitú vec a pokojne to dokáže aj menej zručný človek. Keďže máme doma rôzne rebríky z rôznych materiálov, nie každý z nich sa na toto hodí. Napríklad taký hliníkový rebrík by ste mali radšej použiť na niečo iné, pretože ako dekorácia je omnoho lepšia voľba drevo. To pôsobí nielen prírodne, ale aj príjemne a dá sa všelijako zmeniť.

Ak ste sa rozhodli, že sa do toho pustíte, tak postupujte podľa jednotlivých krokov. Konštrukciu rebríka a aj dosky na ňom poriadne očistite od špiny a zvyškov farby. Ak chcete jeho farbu úplne zmeniť, dbajte na to, aby bol dokonale čistý. Potom ho môžete natrieť na farbu, akú si predstavujete, no treba vyberať náter odolný voči vode. Keďže bude rebrík umiestnený v exteriéri, dážď, sneh alebo iné poveternostné podmienky by mu mohli uškodiť a preto musí byť dostatočne odolný. Pri kúpe náteru buďte obozretný a nechajte si poradiť. Keď je už rebrík podľa vašich predstáv, do jednotlivých poschodí umiestnite ponatierané dosky. Tie treba ukladať podľa nameranej šírky, aby dokonale zapasovali. Vznikne tak polica, na ktorú môžete poukladať napríklad črepníky s kvetmi. Samozrejme, tie môžete meniť podľa ročného obdobia a preto je táto dekorácia vhodná od jari do jesene.

Iné nápady

Nepoužiteľný rebrík je ale možné použiť aj inými spôsobmi a to napríklad ako vešiak na šaty. Stačí na neho umiestniť tyč, pár políc napríklad na topánky a máte hotový retro šatník. Okrem toho, sa z neho dá vykúzliť aj držiak na fotografie alebo toaletné potreby do kúpeľne. Aj tento tip je veľmi často využívaný nielen v rodinných domoch, ale aj bytoch, kde majú ľudia menej priestoru. V interiéri je výborným doplnkom aj ako polica na knihy, kedy z neho dokážete urobiť menšiu knižnicu. Ak ju zladíte s nábytkom v obývačke, zapasuje k nemu rovnako, ako keby bol jeho súčasťou.

You may also like