More dôvodov, prečo sa zamilovať do nábytku z masívu

by spravca

Pri pohľade do katalógu s ponukou nábytku si človek uvedomí, ako veľmi kreatívnym odborom výroba nábytku je. Moderne zmýšľajúci nábytkári “sa toho neboja” a experimentujú s farbami, tvarmi a materiálmi všetkého druhu. A je to dobre, pretože inak by sa všetky domácnosti niesli v stereotypnom duchu. Na druhej strane si je vhodné pripomenúť dôvody, prečo niektoré riešenia pretrvávajú a nedáme na ne dopustiť ani po rokoch. K neotrasiteľným stáliciam bezpochyby patrí nábytok z masívu. Prečo by ste sa do neho mali zamilovať aj vy?

Ľudia si “ulietavajú” na rôznych veciach. Niekto byt ladí vo vintage štýle, iný tiahne k minimalizmu. Ale v súvislosti s hrejivou domácou atmosférou sa väčšine vybaví robustný, trvanlivý a kvalitný nábytok z masívneho dreva.

Výrobcovia používajú európske aj exotické dreviny. Narazíte na nábytok z bukového, dubového, borovicového, smrekového aj ebenového či mahagónového dreva. A mohli by sme pokračovať, sortiment je veľmi pestrý a uspokojí každého milovníka dreva. Ale skutočne masív “stojí za to”? Ak vás prestali baviť náhrady a radi by ste do svojho domova investovali, pravdepodobne vás nakoniec nasledujúce výhody presvedčia.

Jedným z najväčších bonusov nábytku z masívu je veľmi dlhá životnosť. Hoci je drahší ako nábytok z lacných materiálov, v prípade riadnej údržby môže vydržať v pôvodnom stave aj po niekoľko generácií.

Estetické cítenie je veľmi subjektívna záležitosť, ale napriek tomu nábytku z masívu nemožno uprieť, že pôsobí stabilne, pevne a útulne. Skrátka a dobre, na elegantné línie je pekný pohľad aj po rokoch.

Keď dôjde k nehode, môžete masív opraviť. Alebo si ho nechať opraviť.

Nábytok z masívu je rozumnou voľbou pre každého, kto sa často sťahuje alebo má tendenciu neustále premiestňovať nábytok v rámci domácnosti. Prečo? Pretože vydrží aj menej šetrné zaobchádzanie.

A aby nebolo výhod nábytku z masívu málo, nesmieme zabudnúť na špecifickú vôňu dreva a živice. Navyše sa nemusíte báť, že vás ohrozia na zdraví uvoľňujúce sa výpary – pri výrobe sa používajú zdravotne nezávadné laky a spojivá.

Potrebujete snáď ďalšie dôvody, prečo si vyšperkovať bývanie aspoň niekoľkými kúskami z masívu? Stavíme sa, že na ne prídete sami.

 

 

You may also like