Dovolenka autom. Využite každý možný priestor na batožinu

by spravca

Dovolenka, na ktorú sa odveziete vlastným autom je stále veľmi obľúbená a v najbližších mesiacoch túto formu dopravy využije pravdepodobne každý. Niekedy je problém s úložným priestorom, no v dnešnej dobe máme k dispozícii viacero možností. Ktoré to sú?

Nezabudnite si zobrať bicykle

Či sa už chystáte k moru, jazeru alebo len do hôr, bicykle vám vedia celý pobyt spríjemniť. Najmä ľudia, ktorí celý rok jazdia autom si vďaka nim oddýchnu, pretože cykloturistika nie je len o premiestňovaní sa, ale aj o spoznávaní nových miest, zážitkoch a zlepšovaní kondície. Neoddeliteľnou súčasťou v rámci dovolenky s bicyklom sú ale nosiče bicyklov, bez ktorého sa pravdepodobne nikam neodstanete. Bicykel je extrémne neskladné športové zariadenie a preto ho bude nutné umiestniť tam, kde nebude zavadzať a bude spĺňať aj bezpečnostné kritériá. Za najpraktickejší model sú vo všeobecnosti považované nosiče na ťažné zariadenie, ktoré sa na rozdiel od strešných nielen ľahšie upevňujú, ale nezavadzajú pri jazde. Ak by ste totiž chceli zaparkovať auto do garáže, nosič na streche je obmedzením, s ktorým sa tam nevojdete. Nosič umiestnený pri kufri auta má aj priaznivejší vplyv na spotrebu paliva, čo zohľadňuje nejeden dovolenkár. V prípade, že chcete mať neustály prístup do kufra, odporúčame vybrať si sklopný nosič, ktorý vám to umožní bez akýchkoľvek prekážok. Ani rovnaký typ nosiča neznamená, že sú všetky rovnaké. Možno sa budete čudovať, no v rámci jednotlivých modelov je možné nás veľmi veľa odlišností. Ide napríklad o bezpečnosť alebo samotnú manipuláciu.

A čo batožina?

Ďalším faktorom pri chystaní sa na dovolenku autom je umiestnenie batožiny. Ak sa chystáte na pobyt počas viacerých dní, tak jej asi nebude málo. Jej množstvo sa ešte priamoúmerne zvyšuje s počtom členov domácnosti a preto je veľmi dobrým riešením strešný box. Poukladať je možné do neho rôzny typ batožiny, no treba prihliadať na jej hmotnosť. Na trhu nájdeme veľké množstvo rôznych typov a veľkostí a je dobré zhodnotiť, ktorý najlepšie splní váš účel. Niekomu bude vhodnejší krátky a vyšší typ, iným zas dlhší a nízky. Pri pravidelných cestách s väčšou batožinou je dobré do boxu investovať viac a nepozerať len prioritne na cenu. Dôležitá je aj jeho pevnosť, pretože do tých väčších a lepších boxov je možné umiestniť aj lyže, prilby alebo boby. Box teda využijete nielen pri letnej, ale aj zimnej dovolenke, kedy sa pohodlne presuniete do cieľa.