Aký matrac sa hodí pre ľudí v zrelom veku?

Aký matrac sa hodí pre ľudí v zrelom veku?

by spravca

Tentokrát sme sa vám rozhodli predstaviť kategóriu matracov špeciálne určenú starším ľuďom. Zistite, ktoré matrace možno odporúčať seniorom, aké môžu mať vlastnosti, zloženie aj kde si ich môžete zadovážiť.

Na čo si pri výbere matraca pre starších ľudí dať pozor

Naše požiadavky na plnohodnotný spánok sa v priebehu života menia, čo je fakt, ktorý si plne uvedomujú aj výrobcovia matracov. Matrace pre seniorov sa preto vo viacerých ohľadoch líšia od bežných matracov, aby tak mohli ľuďom v zrelom veku poskytnúť komfort, aký si zaslúžia. Väčšina matracov v tejto kategórii je zároveň uznaná za zdravotné pomôcky, a teda evidovaná v príslušnom zozname Štátneho ústavu pre kontrolu liečiv. Mnohé z nich sú taktiež obojstranné, čo vlastne znamená, že sa môžu používať z obidvoch strán. Konkrétne modely matracov určených prioritne pre starších ľudí sú vyrábané z rôznych druhov materiálu a vzájomne sa odlišujú tiež v otázke svojej tvrdosti.

Model Antibakterial Bio-ex zastupuje napríklad matrace vyplnené antibakteriálnou penou, ktorá slúži ako ochrana matracov pred pôsobením húb a plesní, čím dochádza k predĺženiu ich životnosti. Príkladom stredne tvrdého obojstranného matraca je naproti tomu verzia Natura oxygen, ktorého penu charakteizuje vynikajúca priedušnosť a ktorý možno odporúčať osobám s bolesťami chrbtice. Do tretice by sme chceli vašu pozornosť upriamiť na tvrdý matrac Davinci Biodynamic s nosnosťou až do 150 kilogramov a poťahom obsahujúcim aktívne liečivé minerály, ktoré plnia funkciu minerálnej terapie.

Nákup matracov u certifikovaných výrobcov

Spomenuté modely matracov pre seniorov, ako aj ďalšie dostupné alternatívy z tejto kategórie nájdete na webovej stránke certifikovaného predajcu Matracentrum. Jeho ponuka matracov pre ľudí v zrelom veku vychádza zo skúseností aj referencií od  reálnych zákazníkov, a je teda overená v praxi. Každý matrac pritom pochádza z dielne slovenského výrobcu Materasso a väčšinu matracov tejto sekcie je možné doručiť v priebehu 5 pracovných dní. Pokiaľ by ponúkané matrace nespĺňali dostatočne vaše podmienky alebo požiadavky, máte tiež možnosť požiadať o výrobu matraca na mieru. Táto služba zaberie približne 10 dní a jej výsledkom je matrac dokonale prispôsobený vášmu použitiu.