Výmena pneumatík doma. Prečo nie?

by spravca

Je pravda, že v 21. storočí si ľudia uľahčujú život ako sa len dá, no vymeniť pneumatiky nie je také zložité, aby sme to nevedeli urobiť vlastnými rukami. Hoci je na blízku veľa pneuservisov, kde by nám to urobil odborník, pokojne to zvládnete aj doma.

Ako na to?

Základom na to, aby ste si vymenili letné pneumatiky za zimné alebo naopak, je mať k dispozícii novú sadu. Tú si viete v dnešnej modernej dobe plnej technológií pokojne zakúpiť aj cez internet a preto stačí pár klikov a privezú vám ich až pred dvere. Nie je dokonca ničím výnimočným, že cez eshop si môžete objednať kolesá a disky, ktoré budú už obuté. Niektorí predajcovia dokonca ponúkajú v takýchto prípadoch bezplatnú možnosť ich skompletizovania a vyváženia, čo vám celý proces prezúvania uľahčí. Ak by ste si mysleli, že vám prezúvanie bude trvať celý víkend, tak ste na omyle. Pokojne si na to vyčleňte pár minút, pretože po naštudovaní postupu vám to pôjde naozaj rýchlo.

Ak vás táto úloha ešte stále neláka, motiváciou môže byť nejaký pomocník a to buď rodinný príslušník alebo sused, kamarát. V prípade, že priloží ruku k dielu, pôjde vám to nielen lepšie, ale aj rýchlejšie. Výhodou prezúvania kolies je, že na to nepotrebujete veľa náradia. Aj tých pár kusov si ale treba pripraviť vopred, aby ste potom nestrácali čas ich hľadaním alebo zháňaním. Určite si dopredu zaobstarajte zdvihák a to najlepšie hydraulický. Chýbať nesmie ani špeciálny kľúč s dlhým ramenom na kolesové skrutky a aj momentový kľúč na konečné ich dotiahnutie. Výhodou je, ak tento sortiment má doma k dispozícii, no nie je problém ani s ich zháňaním. Ak si ich raz zaobstaráte, pneumatiky si môžete doma vymieňať pravidelne.

Ako nájsť tie najlepšie pneumatiky?

Častou otázkou pri prezúvaní pneumatík je aj tá, podľa čoho zohnať dobré pneumatiky. Ak hľadáte najlepšie letné pneumatiky na trhu, treba porovnať pomer kvality a ceny. Cena totiž nie vždy je odrazom kvality a preto sa môže stať, že kvalitné pneumatiky nájdete aj za veľmi prijateľnú sumu. Dobré je myslieť na kúpu ešte pred sezónou, kedy sú dostupné takmer všetky modely. Ak nie ste si istý, či vyberáte dobre, pozrite si aj aktuálny test pneumatík. Ten vám napovie, čo je momentálne na trhu najlepšie a ktorá voľba sa vám oplatí. Pokojne týmto výsledkom testov môžete veriť, pretože ich vykonáva nezávislá renomovaná spoločnosť.