Štvorkolky a farmárčenie – Zopár tipov pre začiatočníkov

Štvorkolky a farmárčenie – Zopár tipov pre začiatočníkov

by spravca

Ideálny stroj pre farmárov má meno štvorkolka. Toto vozidlo plne nahradí traktor a v niektorých prípadoch je dokonca viac praktické ako malý traktor. Ovládanie štvorkolky je rovnako jednoduché ako ovládanie iného vozidla. Nielen jazda je pri manipulácii s pracovnou štvorkolkou dôležitá.

Výber správnej štvorkolky

Pri výbere pracovnej štvorkolky je dôležitá jej sila. Samozrejme, že aj značka veľa napovie o tom, aký stroj kupujete. Napríklad štvorkolky can am sú stávkou na istotu v kvalite a sile stroja. Okrem značky sa budete musieť rozhodnúť, či sa vám viac zíde štvorkolka ATV, alebo UTV. Úžitková ATV štvorkolka je hybridom medzi športovým modelom a traktorom. Ovláda sa pomocou riadidiel a dokáže poslúžiť pri každej práci na poli i v záhrade. UTV štvorkolka je hybridom medzi ATV a nákladným vozidlom. Súčasťou tejto štvorkolky je nákladná korba a krytá kabína. Nákladná UTV má namiesto riadidiel volant.

Všestranné úžitkové štvorkolky

Výber typu štvorkolky necháme na vás, no garantujeme, že budete spokojní. Ide o všestranné farmárske vozidlo, s ktorým sa dá navyše po práci zabaviť. Prekonávanie každého terénu a svižnosť pri prejazde neprístupnými lesnými cestami sú priam dobrodružstvom. Ja zrejmé, že samotné dobrodružstvo farmárom stačiť nebude. Na farme je stále veľa práce, s ktorou vám úžitková štvorkolka rada pomôže.

Pracovná štvorkolka si poradí so všetkým

Iste si lámete hlavu nad tým, ako môže pomôcť štvorkolka s prácami na farme, keď má len štyri kolesá a poprípade rampu. Je to jednouché. Stačí k štvorkolke pripevniť náradie a zmení sa na stroj, ktorý práve potrebujete. Medzi najviac využívané účely štvorkolky patria tieto činnosti na farme:

  • Preprava pracovného náradia
  • Preprava krmiva pre zvieratá
  • Preprava ulovenej divej zveri
  • Odpratávanie a ťahanie pňov stromov, vetví, neporiadku v záhrade
  • Kompletné obrábanie pôdy – oranie, siatie, kosenie
  • Starostlivosť o plodiny – rozmetanie hnojiva, postreky
  • Kontrola pozemku

Nemáte ešte úžitkovú štvorkolku na farme? Vyberte si a zostavte model pre vaše potreby vďaka tomuto konfigurátoru: https://www.brp-world.com/sk/sk/nakupne-nastroje/customise-your-own-off-road.html.

 

 

You may also like