Preliačiny na aute spôsobené vandalizmom – čo s tým?

Preliačiny na aute spôsobené vandalizmom – čo s tým?

by spravca

Vandalizmus na aute je nepríjemný zážitok, ktorý môže značne poškodiť vozidlo. Vandali spôsobujú svojim vyčíňaním rôzne druhy poškodenia – zničené pneumatiky, rozbité okná, búchance a preliačiny na karosérii. Posledné menované poškodenie je esteticky neprijateľné, ale dá sa rýchlo a efektívne opraviť pomocou PDR metódy.

PDR oprava – zázraky sa dejú na počkanie

Ak sa vám na aute objaví preliačina, ktorú spôsobil vandalizmus, je dôležité ju čo najskôr opraviť. Preliačina môže časom korodovať alebo sa zväčšiť, a to môže viesť k ďalším škodám. Oprava preliačiny na aute býva nákladná najmä vtedy, keď sa rozhodnete pre tradičnú metódu opravy lakovaním. PDR metóda je cenovo oveľa dostupnejšia a šetrnejšia k vozidlu. Vandalizmus na aute je síce nepríjemnou skúsenosťou, ale v prípade preliačin sa dá na túto epizódu rýchle zabudnúť.

Tradičné opravy preliačin vs. PDR metóda

Tradičné opravy preliačin na automobile môžu zahŕňať zložité a časovo náročné postupy ako je výmena celých dielov alebo dokonca lakovanie karosérie. Tieto opravy vás vyjdú veľmi draho a navyše budete bez vozidla niekoľko dní až týždňov. PDR metóda je tak rýchla, že menšie preliačiny sa dajú opraviť na počkanie. Pri väčšom poškodení počkáte na opravu maximálne 3 dni. Jedným z najväčších benefitov PDR opravy preliačin je práve rýchlosť, s akou môže byť poškodenie opravené. O pár hodín budete mať vozidlo opäť pevne v rukách a môžete nechať nepríjemný zážitok s vandalizmom za sebou. Ako je to možné opraviť preliačiny tak rýchlo? PDR oprava nie je o lakovaní, ale o špeciálnych nástrojoch a technikách opravy, ktoré šetria čas a znižujú náklady na opravu.

PDR oprava – keď nemáte čas, strácať čas a peniaze

Poškodenie automobilu vandalmi v značnej miere negatívne ovplyvní jeho hodnotu. V prípade tradičných opráv sú viditeľné stopy a rozdiely vo farbe, ktoré môžu odhaliť predošlé poškodenie. Po PDR oprave sa zachováva pôvodný povrch vozidla, čím je zabezpené, že po oprave nebudú žiadne stopy. To je kľúčové pre udržanie hodnoty vášho vozidla.

PDR oprava je šetrná k vašej peňaženke i k životnému prostrediu. Tradičné opravy zahŕňajú použitie farieb, lakov a chemikálií, ktoré bývajú škodlivé. PDR nevyžaduje počas opravy žiadne toxické materiály, čím minimalizuje ekologický odtlačok.

Ako to celé funguje resp. ako prebieha oprava PDR metódou? Pri PDR oprave sú zásadné dva faktory – skúsený mechanik a sada na opravu preliačin. Vďaka skúsenostiam, praxi a špeciálnym nástrojom sa mechanikovi podarí preliačinu vytlačiť. Niekedy sa preliačina nachádza na nedostupnom mieste. V tomto prípade sa poškodenie vyťahuje smerom von.

Autor: Gabriela Kudláčová – senior copywriter

 

 

You may also like