Viete si vybrať vhodný krovinorez?

Viete si vybrať vhodný krovinorez?

by spravca

Ak ste majiteľom záhrady, určite viete, že kosačka na všetku prácu nestačí. Nedostane sa totiž na ťažšie prístupné miesta, nepokosí okolie plotov, či hustý porast. Na rad tak prichádzajú krovinorezy.

Tipy pre výber krovinorezu

Vyberáte si krovinorez? Ako postupovať pri výbere a na čo sa zamerať?

  1. Typ pohonu krovinorezu

Podľa pohonu si môžete vybrať benzínový krovinorez, akumulátorové modely, prípadne elektrické krovinorezy. Ktorý má aké vlastnosti? Benzínový krovinorez má najvyšší výkon a je vhodný na náročnejšie podmienky, napríklad na väčšie plochy, či na hustejší porast. Jeho nevýhodou je hlučnosť a vyššia cena.

Elektrické krovinorezy sú zas charakteristické tichou prevádzkou a nižšími prevádzkovými nákladmi. Ich výkon je však nižší. A čo akumulátorové krovinorezy? Majú síce nižší výkon a batériu je nutné dobíjať, no sú tiché a pomerne ľahko sa s nimi pracuje.

  1. Výber krovinorezu podľa účelu

Zvážte si tiež, na aký účel alebo na aký pozemok krovinorez potrebujete. Na väčší pozemok určite voľte benzínový krovinorez. Ak máte maličkú záhradu alebo dvor pri dome, postačí elektrický alebo akumulátorový krovinorez, ktorý je ľahší a menej náročný.

  1. Výkon krovinorezu

Pokiaľ ide o výkon, na profesionálne použitie sú vhodné krovinorezy s výkonom nad 3 kW. Husté porasty však pokosíte aj s krovinorezom s výkonom 1 až 3 kW. Na hobby použitie postačí krovinorez s výkonom do 1 kW.

Ďalšie vlastnosti krovinorezov

Pri výbere vás môže ovplyvniť aj hmotnosť krovinorezu. Ak hľadáte ľahší model, vyberte si elektrický krovinorez. Ťažšie benzínové krovinorezy vážia približne 5 kg. Sú robustnejšie, no aj výkonnejšie. Pozerajte tiež na typ rukoväte. Ak má krovinorez rukoväť v tvare riadidiel, lepšie sa s ním manipuluje. Jednoduchšie modely krovinorezov môžu byť vybavené iba madlom. Sú síce ľahšie, no na prácu s takýmto krovinorezom si treba zvyknúť.

Veríme, že vďaka našim tipom si vyberiete krovinorez ideálny pre vašu záhradu!

 

You may also like