Ako si uľahčiť prácu na farme

Ako si uľahčiť prácu na farme

by spravca

Každý farmár potvrdí, že práca na poli je fyzicky náročná. Preto je nutné pri práci v záhrade alebo na farme využívať pomôcky, ktoré prácu uľahčia. Ide o rôzne stroje na siatie, kosenie, odhŕňanie snehu alebo zber úrody. Dokonca existuje jeden stroj, ktorý plne nahradí niekoľko vymenovaných pomôcok.

Nahradí aj malý traktor

Vlastníte farmu a potrebujete efektívne stroje, ktoré vám prácu nielen uľahčia, ale tiež ušetria kopec času? Odporúčame vám vsadiť na možno netradičný, no veľmi všestranný stroj. Tento stroj vlastne ani nie je strojom. Vďaka prídavným zariadeniam sa však môže zmeniť na multifunkčného pomocníka každého farmára. Reč je o štvorkolke. Väčšina z vás pozná štvorkolky asi len z pretekov alebo zo zábavných areálov. Je síce pravda, že posledné roky sú štvorkolky vidieť aj na našich cestách, ale len málokto ich využíva na prácu. Mätúce je predovšetkým to, že ide o silný stroj pripomínajúci hybrid motorky a automobilu. No práve tieto vlastnosti výrobcovia skĺbili preto, aby vytvorili štvorkolku dostatočne výkonnú na prácu na poli, v záhrade alebo v parku. Preto si pri slove štvorkolka nepredstavujte len športový model. Na prácu sú určené úžitkové typy, ktoré na prvý pohľad pripomínajú malý traktor. Majú však niečo navyše. Počas práce pomáhajú a po práci môžu slúžiť na zábavu. A to nielen v lete, ale tiež v zime. Stačí, aby ste vymenili kolesá za snehové pásy. Týmto spôsobom zo štvorkolky urobíte snežný skúter. Nedosiahnete síce výkon, ktorý majú snežné skútre Lynx, ale v snehu sa vybláznite do sýtosti.

Aj toto štvorkolka dokáže

Samozrejme, že prioritne si kúpite úžitkovú štvorkolku na prácu. Môžeme vám sľúbiť, že neoľutujete. Vďaka prídavným zariadeniam sa môže zo štvorkolky stať napríklad mulčovač alebo kosačka. S navijakom hravo vytiahnete v neprístupnom teréne akýkoľvek náklad. Pripojením nákladnej korby odveziete drevo z lesa, úrodu z poľa alebo náradie do stodoly. Úžitková štvorkolka dokonca dobre poslúži v meste, kde sa z nej môže stať odhŕňacie vozidlo vďaka pripojenej radlici. Toto všetko dokáže štvorkolka určená na prácu vďaka pohonu na všetkých štyroch kolesách. Na záver môžeme z vlastnej skúsenosti potvrdiť, že úžitková štvorkolka zvládne na farme viac práce ako štyria silní chlapi. Tak čo, najmete si aj vy štyroch pomocníkov prevtelených do jedného stroja?

 

 

You may also like