Aj vo vysokohorskom prostredí môžete jazdiť bezpečne!

Aj vo vysokohorskom prostredí môžete jazdiť bezpečne!

by spravca

Ako už isto viete, snehové reťaze nie sú trvalou súčasťou auta. Ide o sériu reťazí, ktoré sú omotané okolo pneumatík a ktoré tesne priliehajú ku kolesám, aby sa počas cesty neuvoľnili. Z tohto dôvodu je nesmierne dôležité, aby ste vybrali správnu veľkosť snehových reťazí, pretože ak si kúpite nesprávny typ, môže to byť pre vás až príliš nebezpečné. Sú oveľa hrubšie ako dezén na vašich pneumatikách, aj keď máte na aute namontované zimné pneumatiky, čo ich robí účinnejšími pri vytváraní priľnavosti na ceste. Pýtate sa, akým spôsobom sa montujú snehové reťaze? V čom spočívajú ich výhody? Viete, ako dlho vám vydržia?

Snehové reťaze – prečo áno?

Snehové reťaze je potrebné namontovať na tie kolesá, ktoré poháňajú auto dopredu. Ak má vaše auto pohon predných kolies, potom tu bude trakcia najviac potrebná, aby bolo vozidlo v bezpečí a vy ste sa mohli jednoducho a bezproblémovo dostať na dané miesto. Ak má vaše auto pohon zadných kolies, budete musieť namontovať snežné reťaze na zadné pneumatiky. Ich výhoda spočíva najmä v tom, že poskytujú bezpečnú a plynulú jazdu, a to najmä v prípade, že sa chystáte do vysokohorského prostredia, kde je vrstva ľadu či snehu súvislá, a teda sú snehové reťaze na dodávky či osobné automobily viac než žiadané.

Pri správnom použití vám vydržia niekoľko sezón

Jednou z bezprostredných výhod je fakt, že snehové reťaze na suv 4×4 vydržia mnoho zím, pokiaľ ich budete používať správne, a teda aj v správnych podmienkach. Nikdy by ste nemali jazdiť na povrchoch, ktoré nie sú pokryté ľadom alebo snehom, v opačnom prípade by ste ich rýchlo zničili, nehovoriac o ostatných častiach vozidla. Sú navrhnuté tak, aby sa takpovediac „ponorili“ do ochrannej vrstvy ľadu alebo snehu, čím sa vytvára bariéra medzi reťazami a povrchom vozovky.

 

You may also like