Funkčné, stále a moderné bezúdržbové ploty

by spravca

Poslednou bodkou k dokonalosti vášho bývania v novom dome je oplotenie. Plot by ste si mali vyberať starostlivo. Základnými požiadavkami sú dizajn, ochranná funkcia, dlhá životnosť a bezúdržbovosť. Práve starostlivosť o plot vie byť únavnou a zdĺhavou záležitosťou. Preto vám radíme siahnuť po materiáloch, ktoré sa doslova postarajú sami o seba.

Hliník je trvácny, odolný a vyzerá skvele

Plotom z dreva už dávno odzvonilo. Drevené ploty sa musia impregnovať, pravidelne natierať a napriek tomu začnú po pár rokoch hniť. Moderná doba vyžaduje moderné riešenia. A tým sú materiály na stavbu plotov, ktoré vyzerajú moderne, vydržia celý život a neoberajú vás o vzácny čas. Hliník je materiál, ktorý má vynikajúce vlastnosti. Hodí sa na výrobu nielen oplotenia, ale aj vstupnej či garážovej brány. Dlhé roky vyzerá dobre bez potreby údržby. Povrch hliníka používaný na výrobu plotov sa spracúva z profilov, ktoré sú ošetrené práškovou farbou. Spoje medzi jednotlivými časťami sú odolné tak ako zvyšok plota. Nepodliehajú korózii a majú vysokú nosnosť. Najobľúbenejším dizajnom hliníkových plotov je drevokor v rôznych farebných prevedeniach, ktorý sa nedá rozoznať od pravého dreva. Hliníkové ploty nikdy nezmenia farbu, nezačnú sa lúpať alebo meniť tvar. Čo sa údržby týka, stačí ich raz za čas pretrieť vlhkou handričkou, ktorou odstránite nánosy prachu.

Lacný a praktický plast

Tak ako pri hliníku, aj plastové ploty sú tvarovo a farebne stále. Nemusíte sa báť ani slnečného žiarenia. Nové technológie umožňujú vyrábať ploty z plastu, ktorý odoláva UV žiareniu. Plastové profily plotov sú k dispozícii v rôznych prevedeniach, veľmi populárne sú drevené. Najväčšou výhodou plastových plotov sú nízke obstarávacie náklady. Kvôli nižšej cene nikdy nedosiahnete dizajnovo to, čo pri hliníkových plotoch. Na druhej strane je životnosť plastových plotov porovnateľná s hliníkovými a taktiež údržba je nulová.  Variantom k plastovým plotom sú ploty tvorené z recyklovaných PET fliaš a ostatného odpadového materiálu.

Takéto ploty sa zväčša vyrábajú v šedej, zelenej alebo hnedej farbe. Na spoje plastových plotov a plotov z recyklátu sa používajú nekorózne materiály. Nosník pri týchto plotoch je zväčša kovový, aby sa zabránilo strate tvaru a prehýbaniu. Poslednou o niečo drahšou možnosťou sú ploty vyrábané zo zmesi plastového polyméru a dreva tzv. WPC ploty. WPC ploty sú na nerozoznanie od drevených. Najkvalitnejšie a najdizajnovejšie sú ploty s prímesou orecha, čerešne alebo duba.  Plastové ploty sa vyrábajú v rôznych štýloch napr. oblúkové, hranaté alebo guľaté. Viete tak zladiť vizuálnu stránku domu a oplotenia. Nech už sa rozhodnete pre akýkoľvek plastový plot, vždy sa rozhodnete správne. Všetky plastové ploty sú stále, sterilné, chemicky stabilné, odolávajú každému počasiu a vyžadujú minimálnu starostlivosť.

 

 

You may also like