4 dôvody prečo sú postele z masívu najlepším rozhodnutím

4 dôvody prečo sú postele z masívu najlepším rozhodnutím

by spravca

Zariaďujete spálňu a vyberáte si najobľúbenejší nábytok – posteľ? Pri jej výbere sa zamerajte na dôležité vlastnosti a to materiál a dizajn. V posteli trávime 1/3 života, preto je jej výber veľmi podstatný. Medzi najobľúbenejšími ostávajú postele z masívu. Aké sú ich výhody?

  1. Trvácnosť a odolnosť voči poškodeniu

Postele z masívu do spálne ako aj do detskej izby. Materiál z ktorého sa takáto posteľ vyrába je drevo, s ktorým sa pravidelne stretávame. Na výrobu drevených postelí sa najčastejšie používa borovica, buk či dub. Každé jedno z nich je výnimočné či už pre svoju tvrdosť, odolnosť voči poškodeniu, vôňu alebo nezameniteľnú kresbu. Drevo je kvalitný materiál, ktorý vydrží roky. Je preto veľmi obľúbené aj do detských izieb, kde vytvorí hygienicky čisté a zdravotne nezávadné prostredie.

  1. Originálna kresba a vôňa

Drevo je materiál, ktorý nikdy neomrzí vôňou ani dizajnom. Masívnu posteľ môžete vložiť do klasického, moderného, rustikálneho aj škandinávskeho štýlu. V každom z týchto interiérov bude vyzerať originálne a dobre. Drevo je výnimočné svojou kresbou, ktorá sa tvorí nie pomocou ľudských rúk. Preto pri nákupe takéhoto nábytku môžete natrafiť na nádherné obrazce, ktoré sa vám budú ponúkať. Medzi ďalšie top výhody patrí nezameniteľná vôňa, ktorá prinesie prírodnú atmosféru do každého interiéru.

Zaujímavosť: V ponuke e-shopu drevko sú aj zdravotné matrace.

  1. Nevyžaduje si náročnú údržbu

Drevo si nevyžaduje náročnú údržbu, no zároveň treba byť zodpovední pri tom, kde bude umiestnené. Masívnu posteľ neumiestňujte blízko tepelných zdrojov, okien, radiátorov, ktoré by mohli poškodiť štruktúru dreva. Takisto by ste ju nemali vystavovať slnečnému žiareniu. Pri masívnom nábytku by sa mal taktiež brať ohľad na vlhkosť v dome, ktorá by mala mať rovnomernú úroveň. Čo sa týka údržby masívnej postele, stačí, keď ju budete pravidelne čistiť suchou handričkou.

  1. Prispôsobenie požiadavkám zákazníka

Aj drevo sa vie prispôsobiť akýmkoľvek potrebám a požiadavkám. Pokiaľ hľadáte posteľ s úložným priestorom, na internete ich nájdete mnoho. Na svoje si prídu aj fanúšikovia čalúnených postelí, ktoré vyzerajú dobre v každom interiéry. Existujú vysoké a nízke postele z masívu, ktoré sú vhodné pre seniorov aj mladých ľudí. Drevené postele s baldachýnom sú hitom, ktorí nestráca svoju popularitu. Jednoducho, nie vy sa prispôsobíte drevu, ale drevo sa prispôsobí vám a vášmu prostrediu.

TIP: Ako vybrať matrac do postele?

You may also like