Čo je príčinou zápachu z klimatizácie? Poradíme vám, čo pomôže.

Čo je príčinou zápachu z klimatizácie? Poradíme vám, čo pomôže.

by spravca

Počas horúcich letných dní si mnohí z nás chcú oddýchnuť v dobre vychladených miestnostiach. Dlhodobo pracovať alebo relaxovať v teplotách nad 30 stupňov celzia je často nadľudský výkon. Hľadáme preto všemožné spôsoby, ako sa schladiť. Jedným z najefektívnejších spôsobov je zadovážiť si výkonnú klimatizáciu. Kúpou to ale ani zďaleka nekončí. Potrebný je pravidelný servis a čistenie klimatizácie.

Dýchajte zdravý vzduch – udržujte klimatizáciu v kondícii

Aby klimatizácia fungovala správne a nepredstavovala pre nás zdravotné riziko, musíme sa o ňu pravidelne starať. Ak cítite čo i len náznak nepríjemného zápachu, mali by ste spozornieť. Jeho hlavnou príčinou je s najväčšou pravdepodobnosťou nepravidelná či zanedbaná údržba klimatizácie.

V jej vnútri sa počas prevádzky množí veľké množstvo pevných častíc, plesní a baktérií. Ak ich správne nevyčistíme, vďaka ventilácii sa dostanú do ovzdušia. Vírením v miestnosti nám môžu riadne uškodiť a spôsobiť nám rôzne alergie, kožné, či respiračné ochorenia.

Nič nie je nepríjemnejšie, ako keď prídete rozhorúčený domov a namiesto osviežujúceho vánku pocítite nepríjemný zápach. Či chcete alebo nie, musíte vyvetrať. Vaša klimatizácia sa tak stáva nefunkčnou a vaše peniaze vypadávajú doslova von oknom.

Dôležité je poradiť sa s odborníkmi a vedieť ako tomu predísť. TermoTeam vám zabezpečí nielen montáž novej klimatizačnej jednotky, ale aj poradenstvo a pravidelný servis.Čo je príčinou zápachu z klimatizácie? Poradíme vám, čo pomôže.

Zápach zatuchnutého oblečenia 

Zápach je primárne spôsobený zanesením vymenníka prachom a nečistotami. Okrem toho sa môžu hromadiť nežiadúce častice aj v kondenzačnej vaničke. Preto je potrebné pravidelné odborné čistenie klimatizácie. Ak ste však citlivý na čistotu ovzdušia, v ponuke TermoTeamu sú aj klimatizácie, ktoré dokážu samé prečistiť výmenník od nežiadúcich častíc – Samsung Wind Free Pure 1.0. Na čistenie vás navyše upozorní aplikácia v smartfóne. Čistenie spustíte jednoduchým stlačením tlačidla na diaľkovom ovládači.

Dlhodobý zápach

Dlhodobo nepríjemný zápach môže byť spočiatku veľmi nenápadný a môžeme si na neho aj zvyknúť. Tým, že klimatizácia mení teplotu v miestnosti, kumulujú sa v nej rôzne častice a kondenzáty. Prachové filtre sa zanesú a vznikajú plesne. Experti z TermoTeamu posúdia, ktoré komponenty a súčasti treba v klimatizácii vymeniť, a ktoré očistiť. 

Zápach plastu 

Ak vzduch z vašej klimatizácie zapácha plastom, môže to byť spôsobené tým, že jej výrobca použil pri jej výrobe nekvalitné materiály, plasty a filtre. Zápach po plaste môže po pár použitiach zmiznúť, no najlepšie je staviť na overených výrobcov.

Najdôležitejší je pravidelný servis 

V klimatizáciách však najčastejšie zapáchajú nečistoty. Pravidelné čistenie ich preto udrží v kondícii a zabezpečí vám čistý a zdravý vzduch, ktorý môžete dýchať bez obáv.

TermoTeam sa postará o kvalitný servis a čistenie klimatizácie presne podľa vašich potrieb. Nebojte sa preto vašu klimatizáciu zveriť do rúk odborníkom a nadýchnuť sa z plných pľúc. 

 

You may also like