Textilné snehové reťaze sú špecifické. Poznáte všetky ich vlastnosti?

Textilné snehové reťaze sú špecifické. Poznáte všetky ich vlastnosti?

by spravca

Textilné snehové reťaze sú voľbou pre šoférov, ktorí do hôr nejazdia pravidelne. Na občasné cesty do vyššie položených území sú ako stvorené. Ako stvorené sú aj pre prípad príhody, kedy sa motoristom stane, že sa im na snehu začnú prešmykovať kolesá alebo nedokážu vyjsť do kopca. Textilné reťaze majú špecifické vlastnosti, ktoré musíte poznať.

Pozor na značku reťazí

V prípade, že jazdíte do hôr nielen na Slovensku, ale i v zahraničí, overte si homologizáciu textilných reťazí pre danú krajinu. Predovšetkým lacné textilné reťaze z pochybných obchodov nemusia spĺňať požiadavky a normy. Šetrenie na reťaziach vás v závere vyjde poriadne draho, keď vám policajti naparia pokutu. Odporúčame kúpiť textilné reťaze AutoSock, ktoré sa vyrábajú pre menšie vozidlá, SUV i ako reťaze na dodávky. AutoSock sú schválené vo všetkých krajinách EU a vo Švajčiarsku.

Inštalácia je jednoduchá

Pre textilné reťaze sa veľa motoristov rozhodne z dôvodu, že sa jednoducho inštalujú. Ich montáž zvládnu dokonca aj dámy. Reťaze sa natiahnu na polovicu kolesa, mierne zacúvate, obalíte zvyšok kolesa a môžete pokojne jazdiť. AutoSock sa vycentrujú počas jazdy. Rovnako jednoduchá je starostlivosť o tieto reťaze. Dajú sa prať v práčke.

Sú vhodné pre všetky osobné vozidlá

Textilné reťaze AutoSock sú vyrobené z flexibilnej textílie. Tento typ reťazí sadne 60 % vozidiel. Máte problém zohnať kovové reťaze, ktoré by sa zmestili medzi podbeh a behúň? Niektoré vozidlá majú podbeh veľmi nízko. AutoSock sa zmestia aj do najužšej štrbiny. Navyše sú veľmi šetrné k elektrónom. Konečne nemusíte na zimu vymieňať hliníkové disky za plechové. Flexibilita je bonusom aj v oblasti skladovania. Reťaze sa predávajú v malom puzdre. Nezavadzajú v kufri alebo pod sedadlom vo vnútri auta.

Opatrí buďte pri pridávaní plynu

Jazda s AutoSock reťazami je veľmi plynulá, bez výpadku elektroniky alebo vibrácií. Napriek tomu si musíte dávať pozor na rýchlosť. Pre osobné vozidlá s nasadenými textilnými reťazami je odporúčaná maximálna rýchlosť 50 km/h. Dodávky, autobusy alebo kamióny nesmú s nainštalovanými reťazami jazdiť rýchlejšie ako 30 km/h. Pri vyššej rýchlosti sa síce nezničia pneumatiky Kormoran, ale môže prísť k potrhaniu textílie. Pri dodržaní všetkých pravidiel je životnosť AutoSock reťazí 300 až 400 kilometrov.

 

 

You may also like